Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.
Eş Genel Başkanımız Sezai Temelli, Dersim İl Örgütümüzün 3. Olağan Kongresi’nde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, DBP 5’inci Olağan Kongresinde konuştu.
Avrupa Parlamentosu-TBMM Karma Parlamento Eşbaşkanı Sergey Lagodinsky başkanlığındaki heyet Meclis grubumuzu ziyaret etti.
Parti Sözcümüz Günay Kubilay, genel merkezimizde haftalık basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç ve milletvekillerimiz Garo Paylan ile Tuma Çelik Rum Vakıfları Derneği temsilcileri ile bir araya geldi.
Diyarbakır Milletvekilimiz Garo Paylan, oğlunu Çorlu Tren Katliamında kaybeden Mısra Öz Sel'in mesajını Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan'a iletti.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, Van-Saray Belediyesi Eşbaşkanımız Caziye Duman ile birlikte TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu Sözcümüz ve Batman Milletvekilimiz Ayşe Acar Başaran gözaltılara ilişkin basın toplantısı düzenledi.
Siirt Milletvekilimiz Meral Danış Beştaş, bütçe görüşmelerinde Adalet Bakanlığı bütçesi üzerine değerlendirmelerde bulundu.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Çeşitli temaslarda bulunmak ve Kürt halkıyla dayanışma duygularını ifade etmek için Mardin'e gelen Avrupalı parlamenterler, Nusaybin İlçe Binamızda Eş Genel Başkan Yardımcımız Hişyar Özsoy ile basın toplantısı düzenledi
Eş Genel Başkanımız Sezai Temelli Atılım Gazetesinin 25’inci Kuruluş Yıldönümü etkinliğine katıldı.
Parti Sözcümüz Günay Kubilay, haftalık basın toplantısında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Batman Milletvekilimiz Mehmet Tiryaki, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmekte olan İçişleri Bakanlığı bütçesi üzerine konuştu