2023 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifine ilişkin muhalefet şerhimiz.
Kadın vekillerimiz, 19 TJA aktivisti kadının gözaltına alınarak Ankara’ya getirilmesine ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle 21 soru önergesi verdi.
Grup Başkanvekillerimiz, asgari ücretle geçinen emekçilerin kriz ve hayat pahalılığı nedeniyle yaşadıkları sorunların araştırılması ve çözülmesi için genel görüşme açılmasını istedi.
Grup Başkanvekillerimiz, Elçi cinayetinin faili/faillerinin neden bulunmadığının ortaya konulması ve cinayetin yarattığı tahribatın tespiti amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un araştırma önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç, Taksim'deki bombalı saldırıya ilişkin soru önergesi verdi.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un araştırma önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un araştırma önergesi
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un araştırma önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un TBMM Başkanlığına sunduğu kanun teklifi.
Kadın Meclisi Sözcümüz Ayşe Acar Başaran'ın araştırma önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz, adli yardım bürolarının gelirlerinin ve avukatlara ödenen adli yardım ücretlerinin artırılması, KDV’nin kaldırılması ve yapılmayan ödemelerin 30 gün içinde yapılması için kanun teklifi verdi.
Yurtların nitelikli hale getirilerek, öğrencilerin barınma hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasının yasal güvence altına alınması amacıyla Meclis'e kanun teklifi sunduk
Özel sektörde çalışan eğitim emekçilerinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi ile bu kurumlarda çalışan eğitim emekçilerinin taban maaş haklarının yasal güvence altına alınması amacıyla Meclise sunduğumuz kanın teklifi
Grup Başkanvekillerimiz, Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi Akar’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
Eş Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Rüştü Tiryaki, seçilmişlere yönelik kolluk şiddetinin önüne geçilmesi ve etkin kovuşturma mekanizmasının sağlanması amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.