Günay: Bizler yürüdükçe Edirne’den Hakkari'ye köprü olduk, bu yürüyüş 82 milyonun yürüyüşüdür

Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşümüz devam ediyor. 15 Haziran’da Hakkari’den yola çıkan yürüyüş kolu Adana’ya ulaştı. Yürüyüş kolu Adana İl binamız önünde coşkuyla karşılandı. İl binası önünde konuşan Parti Sözcümüz Ebru Günay, şunları söyledi: 

Barış yolu bizim en iyi bildiğimiz yoldur. Yollar umut doluydu, barış doluydu, özgürlük doluydu. Bizler Yaşar Kemal'in diyarına, İnce Memed’in diyarına geldik. Buradan da Ankara’ya tekrar barış, özgürlük ve umut götüreceğiz. 

HDP yürüdükçe onların kötülükleri görünür oldu

HDP yol aldıkça, HDP yürüdükçe birileri korktu. HDP yürüdükçe onların kötülükleri görünür oldu, zulümleri görünür oldu. Korkuları ve çürümüşlükleri görünür oldu. Korkuyorlar çünkü HDP yürüyor. Korkuyorlar çünkü HDP onların maskelerini düşürüyor. HDP demokrasiye, halka ses olmaya devam ediyor. 

Bizler yürüdükçe Edirne’den Hakkari'ye köprü olduk, bu yürüyüş 82 milyonun yürüyüşü

Bizler yol aldıkça işsiz ve aç olanların sesi olduk, onlara umut olduk. Bizler yürüdükçe Edirne’den Hakkari'ye köprü olduk. Bizler yürüdükçe bir bütün olduğumuzu gördük. Çünkü bu yürüyüş 82 milyonun yürüyüşü, bu yürüyüş demokrasi yürüyüşüdür. 

Edirne, Hakkari, Van, Ankara, Diyarbakır hepimiz bir olursak iktidarın zulmü biter

Buradan, Çukurova'dan bir kez daha demokrasi güçlerine, derdi bu ülkenin demokrasisi olanlara, derdi bu ülkenin geleceği ve refahı olanlara sesleniyoruz. Gelin hep beraber savaş ve çatışmaya karşı barışı savunmaya devam edelim. Siyasi darbeye karşı hep birlikte demokrasiyi savunmaya devam edelim. Yoksulluğa işsizliğe karşı hep birlikte sosyal adaleti ve emeği savunmaya devam edelim. Erkek şiddetine karşı kadın özgürlüğü için hep birlikte yürümeye ve mücadele etmeye devam edelim. 

Çünkü biz yürürken gördük; Edirne, Hakkari, Van, Ankara, Diyarbakır bir olursak iktidarın zulmü biter, hep beraber Türkiye’yi girdiği karanlık yoldan çıkarır, aydınlığa doğru birlikte yürümeye devam ederiz. 

Bizler buradan Ankara'ya devam edeceğiz. Sizlerden aldığımız inancı, kararlılığı, heybemize doldurduk. Yarın Ankara’dan Çukurova’ya ses olacağız. 

19 Haziran 2020