Urfa Milletvekilimiz Ömer Öcalan'ın emeklilik hakkı kazanan ve bu haklarından mahrum edilen yurttaşların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla verdiği araştırma önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz Fatma Kurtulan ve Ayhan Bilgen'in 10 Ekim Ankara Katliamına ilişkin araştırma önergesi.
İçişleri Bakanlığı bütçesinden isimleri gizli yardım yapıldığı iddiasına ilişkin önergemiz.
Parti Sözcümüz ve İstanbul Milletvekilimiz Saruhan Oluç, İşsizlik Fonu'nun kamu bankalarına aktarılmasının tüm boyutlarıyla araştırılması için TBMM'ye araştırma önergesi verdi.
Parti Sözcümüz Saruhan Oluç'un İşsizlik Fonu’ndan kamu bankalarına sermaye akışı yapıldığı iddialarına ilişkin soru önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz Fatma Kurtulan & Ayhan Bilgen, krizin yarattığı ekonomik yıkım ve toplumda artan yoksulluğun önüne geçilmesi amacıyla TBMM'ye araştırma önergesi verdi.
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan, Soçi Mutabakatı'na ilişkin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
Grup Başkanvekilimiz Ayhan Bilgen, devam eden kağıt krizi ve Basın İlan Kurumunun konuyla ilgili sorumluluklarına ilişkin soru önergesi verdi.
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan, SEGBİS ile ifade vermek istemeyen taraflara uygulanmasının önüne geçmek amacıyla Ceza Muhakemesi Kanunu'nda değişiklik yapılmasına dair Meclis'e kanun teklifi sundu
Diyarbakır Milletvekilimiz Garo Paylan'ın, 6-7 Eylül 1955 Pogromu’nda yaşananların faillerinin ortaya çıkarılması, geçmişle yüzleşme adına bir adım atılması amacıyla TBMM'ye sunduğu araştırma önergesi
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan'ın Halkbank'ın dövizi piyasa fiyatından düşük satmasını Cumhurbaşkanı Yardımcısı'na sordu
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan, iş yaşamında güvencesizliğin ortadan kaldırılması, iş cinayetlerinin önüne geçilmesi için alınacak tedbirlerin belirlenmesi amacıyla bir araştırma komisyonunun kurulması için araştırma önergesi vermiştir.
Meclis Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan, şehir hastanelerinin kamuyu uğrattığı zararın araştırılması için Meclis Başkanlığı'na bir araştırma önergesi sunmuştur.
Grup Başkanvekilimiz Ayhan Bilgen, Basın İlan Kurumu ve kurumun Genel Müdürü Yakup Karaca hakkındaki yolsuzluk iddialarını Meclis gündemine taşıdı.
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan, Tarsus Cezaevi'nde yaşanan işkence ve kötü muamele iddialarını Meclis gündemine taşıdı.
Meclis Genel Kurulu'nda görüşmeleri devam eden "bedelli askerlik" ile ilgili düzenlemenin de yer aldığı torba yasa teklifine ilişkin muhalefet şerhimiz.