Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan'ın, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi.
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan'ın, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi.
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan, Kandıra Cezaevi'nde, aralarında önceki dönem milletvekillerimizin de bulunduğu isimlere Yeni Yaşam Gazetesi'nin neden verilmediğini Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e sordu.
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan'ın Mersin'in Akdeniz ilçesindeki seçim sonuçlarına yapılan itirazların reddedilmesine ilişkin soru önergesi.
Siirt Milletvekilimiz Meral Danış Beştaş, IŞİD’in Türkiye elçisi olduğunu ifade eden Abu Mansur al Magrebi’nin MİT ile ilişkisi olduğuna dair iddiaları Meclis gündemine taşıdı.
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan'ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi.
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan'ın Dünya Anadili Günü vesilesiyle yurttaşlarımızın anadili ile ilgili yaşadıkları tüm sorunların araştırılması ve bu sorunların giderilmesi amacıyla Meclis'e verdiği araştırma önergesi.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu Sözcümüz ve Batman Milletvekilimiz Ayşe Acar Başaran'ın Adalet Bakanı Abdullah Gül'ün yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi.
Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen Sosyal Hizmetler Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifine ilişkin muhalefet şerhimizi ekte bulabilirsiniz.
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan'ın ekonomik krizin daha fazla derinleşmesini engellemek ve çözüm yollarını bulmak amacıyla TBMM'ye sunduğu araştırma önergesi.
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan'ın Abdullah Öcalan'a uygulanan ağırlaştırılmış tecrit ve cezaevlerinde devam eden açlık grevlerini Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e sordu.
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan'ın imara aykırı, ruhsatsız yapıların kayıt altına alınması için başlatılan imar affına ilişkin, Çevre ve Şehircilik Bakanının yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi.
Diyarbakır Milletvekilimiz Garo Paylan'ın Hrant Dink cinayetinin aydınlatılması amacıyla TBMM'ye sunduğu, AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedilen araştırma önergesi.
Grup Başkanvekilimiz Ayhan Bilgen'in YSK seçmen kayıtlarında da belirlenen usulsüzlük ve hilelerin araştırılması amacıyla TBMM'ye sunduğu araştırma önergesi.
Kurtulan'ın işsizlik fonunun amaç dışı kullanımının önlenmesi ve Toplum Yararına Programlar (TYP) uygulamasının siyasi saiklerden arındırılması amacıyla TBMM'ye sunduğu önerge.
Grup Başkanvekilimiz Ayhan Bilgen'in Hakkari Milletvekilimiz Leyla Güven’in maruz kaldığı hukuksuzlukların araştırılması için TBMM'ye sunduğu araştırma önergesi.