Temel: Direniş ruhu bütün Newroz ve seçim meydanlarına yayılmalıdır

Temel: Direniş ruhu bütün Newroz ve seçim meydanlarına yayılmalıdır

Van Milletvekilimiz Tayip Temel ve Barış Anneleri İnisiyatifi Üyesi Kudret Eryılmaz, Amed İl Binamızda, açlık grevleri ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundular. Tayip Temel ve Kudret Eryılmaz yaptıkları açıklamada şu ifadeleri kullandılar:

Barış Anneleri İnisiyatifi üyesi Kudret Eryılmaz: 

Leyla Güven öncülüğünde başlayan bu direniş cezaevlerinden bütün dünyaya yayıldı. Bu direnişi selamlıyoruz, inşallah başarıya ulaşacaktır. Ben tutsak annesiyim. Hükümete sesleniyoruz, “artık yeter, bu zulme son verin” diyoruz. Adalet Bakanı’na sesleniyoruz, önderliğimiz üzerindeki tecridi kaldırın, bu hukuksuzluğa son verin.  Biz çocuklarımızı cezaevlerinde hayatlarını kaybetsinler diye bin bir emekle büyütmedik.  

Emine Erdoğan’a sesleniyorum: Sende annesin neden sesimizi duymuyorsun

Ben Emine Erdoğan’a sesleniyorum. Emine sen de annesin, en iyi sen bizi anlamalısın. Sen çocuklarını bu durumda görsen ne yaparsın? Sen niye biz annelerin çektiği acıları ve halimizi görmüyorsun? Çocuklarımızın durumu kritik, durumları iyi değil, biz cezaevlerinden herhangi bir şehadet yaşanmasını istemiyoruz. Allah'ım hiçbir annenin yüreğini yakmasın. Biz çocuklarımızın arkasındayız ve Allah'ın izniyle başaracağız. 

Annelere sözümüz olsun: Başaracağız

Van Milletvekilimiz Tayip Temel: 

Burada annenin haykırışını ve sesini duyduk. Biz de Diyarbakır’daki açlık grevi eylemcileri adına, cezaevleri, Avrupa ve dünyanın dört bir tarafında bu direnişi sürdürenleri, özgürlük tutsaklarını en başaracağımıza olan inancımızla ve Newroz coşkusuyla selamlıyoruz. Annelerimiz 2 gündür burada bizimle nöbet tutuyorlar. Cezaevlerinde herhangi bir olumsuz haber gelmesin diye bizimle oturuyorlar. Biz burada annelerin huzurunda söz veriyoruz ki bu direniş sonuca ve başarıya ulaşacak. Sayın Öcalan ve toplum üzerindeki tecrit kırılacak. Mutlaka Sayın Öcalan’ın sesini bütün toplum duyacak. Bu direniş binlerce kişinin katılımı ile bir özgürlük destanına dönüşüyor. Tekrardan annelerimize söz veriyoruz ki bu direniş başarıya ulaşacak. Bugün 17 Mart, dün 16 Mart ve Halepçe katliamının yıl dönümüydü. 3 gün sonra Newroz. 

Direniş ruhu bütün meydanlara yayılmalı

Bütün topluma halkımıza buradan çağrıda bulunuyoruz. Newroz ruhuyla zindanlarda başlayan ve kritik evreye giren bu direnişe bütün Newroz meydanlarında ve seçim meydanlarında sahip çıkın. Eli yüreğinde annelerin bu sesine bu çığlığına kulak verin. Çünkü bu meşru ve haklı bir direniştir. Bu çağrımızı yineliyoruz. Ve hatırlatıyoruz ki, bütün güçleriyle üzerimize de gelseler, kapı pencerelerimizi kırarak, zorla il binalarımızı da bassalar gördük ki, artık korku eşiği aşılmıştır. Bugün insanların burada olması bunun göstergesidir. Çünkü bu halk özgürlüğe aşıktır. Hiç bir özgürlüğün korkuyla geri adım atarak elde edilemeyeceğini biliyor. Buraya gelen bizimle birlikte olan herkesi selamlıyoruz teşekkür ediyoruz. Diyarbakır’da devam eden bu direnişin bütün Newroz ve seçim meydanlarına yayılması gerekiyor. Zindanlardan yükselen devrimci duygularla bütün halkımızı selamlıyoruz ve annelerimizin önünde saygı ile eğiliyoruz. 

 

17 Mart 2019

Etiketler : #Tayyip Temel