Sinn Fein’in kardeş partilerinden biri olarak elde ettiğiniz başarıdan gurur duyduk

Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Sezai Temelli'nin, İrlanda'da Cumartesi günü yapılan erken genel seçimde sandıktan birinci çıkan Sinn Fein'in Genel Başkanı Mary Lou McDonald'a ilettiği tebrik mesajı:

Sayın Mary Lou McDonald
Sinn Fein Genel Başkanı

Sevgili McDonald,

Uzun ve meşakkatli bir toplumsal ve siyasi mücadelenin sonucu olan tarihi seçim zaferinizden dolayı sizi ve tüm İrlandalıları kutluyoruz.

Sinn Fein’in kardeş partilerinden biri olarak elde ettiğiniz başarıdan gurur duyduk. Başarınız demokrasi, özgürlük ve adalet için mücadele eden tüm halklar için ilham ve güç kaynağıdır.

Partinizle ve halkınızla hâlihazırda güçlü bir ilişkimiz var. Bizim için oldukça zor geçen son dönemde HDP’ye ve Kürt halkına sunduğunuz destek ve gösterdiğiniz dayanışma için minnettarız. Gelecekte de aramızdaki ilişkiyi güçlendirerek sürdürmeyi umuyoruz.

Tüm dünyada ezilen halklara ve yoksullara yönelik süregiden vahşi saldırılara karşı enternasyonal mücadelemizi birlikte büyüteceğimiz inancındayız. Halklarımızın on yıllardır sürdürdüğü onurlu direnişi birlikte büyütmek umuduyla size ve tüm yoldaşlarımıza başarılar diliyoruz.

Dayanışmayla,

HDP Eş Genel Başkanları
Pervin Buldan & Sezai Temelli
12 Şubat 2020