Manisa'da Belediye Başkan aday adaylarının tanıtım toplantısında buluşuldu

Manisa'da HDP Eşbaşkanı Sebahat Tuncel'in katılımı ile HDP Manisa Belediye Başkan aday adaylarının basına tanıtımı yapıldı. Manisa Şelale Düğün Salonu'nda yapılan toplantıya, Alevi Kültür Derneği temsilcileri, Ovaeymir Belediye Başkanı Muzaffer Yöndemli, Savuca Belediye Başkanı Ahmet Ölçer ile çok sayıda kişi katıldı. Toplantıda konuşan Tuncel, yaşanmaz hale getirilen Türkiye'yi yeni bir yola sokmak için yola çıktıklarını ve iddialı olduklarını söyledi.

Tuncel, Türkiye'de yolsuzluğun halklara kadermiş gibi dayatılmak istendiğini ifade ederek, "Eşitsizliği, adaletsizliği bir şekilde meşrulaştıran bir iktidar var. AKP iktidara geldiği ilk gün 'biz yolsuzluğa karşı mücadele edeceğiz, temiz bir toplum yaratacağız' diyordu. 2013 yılında anlaşıldı ki bu iktidar boğazına kadar bu işin içine batmış. Kendisini de, sistemi de çürütmüş. Cemaat 'AKP'ye operasyon yaptı' diyerek Başbakan bir mağduriyet yaratıyor. Başbakan, cemaat mağduriyeti yapıyor. 2002'den beri siz bu cemaat ile birlikte değil miydiniz? Bu cemaat sizi iktidara taşımadı mı? Neden o zaman itiraz etmediniz? Yolsuzlukların, hırsızlıkların hesabını sor, yoksa bu halk sizden hesap sorar. Bu sistem rant sistemidir. Bu sistem demokratik sistem değildir" dedi.

Tuncel, konuşmasının devamında Manisa özelinde yapılacak seçimlere ilişkin değerlendirmede bulundu. Tuncel'in konuşmasından sonra HDP Manisa aday adaylarının isimleri okunarak, tanıtımı gerçekleştirildi. Aday adaylarının tanıtımından sonra toplantı son erdi.
22 Aralık 2013