Leyla Halid’den Leyla Güven’e mektup: Mücadelen kazanacak!

Leyla Halid’den Leyla Güven’e mektup: Mücadelen kazanacak!

Filistin halkının mücadelesinin uluslararası alana taşınmasında önemli bir pay sahibi olan Filistin Halk Kurtuluş Örgütü/Cephesi (FKHC) üyesi 75 yaşındaki enternasyonalist devrimci Leyla Halid, Leyla Güven’e dayanışma mektubu gönderdi. Açlık grevi eyleminin 70’inci gününe giren Leyla Güven’in mücadelesinin kazanacağını belirten Halid’in söz konusu mektubu şöyle:

Değerli arkadaşım Leyla Güven. Ey zalimlerin zindanlarındaki Leyla, sana binlerce sıcak selam.

Zindan, senin yanında olmamız, başta büyük devrimci Abdullah Öcalan olmak üzere siyasi tutsakların serbest bırakılması talebinin yerine getirmek amacıyla tüm dünya parlamentolarını harekete geçirmemiz için bize ulaşan sesine engel olamadı.

Türkiye ya da İsrail zindanlarındaki devrimcilerin açlık grevleri özgürlük, adalet, demokrasi isteyen halkın sesini kesmek isteyen egemen sistemleri kırmak için yapılıyor.

Kendi adıma ve Filistinli kadınlar adına, devrimcilere yönelik tüm saldırılara karşı sesimi sesine katacağımı söylüyorum.

Değerli arkadaşım Leyla,

Zindanların zulmünün devam etmeyeceğini söylüyoruz. Açlığa karşı mücadelen ve sabrın kazanacak.

Açlık grevin ne kadar zor olsa da onurlu bir mücadeledir. Halkın ve dünyadaki tüm özgürlükçüler, eylemine yanıt veriyor. Seni alnından öpüyorum, elini tutuyorum. Dünyadaki tüm kadınlar için örneksin. Özgürlük umuduyla…

Mücadele arkadaşın Leyla Halid.

15 Ocak 2018