HDP'li adayları Germencik'te yağmur altında binler karşıladı

HDP yerel seçim çalışmaları kapsamında Aydın'ın Germencik ilçesinde seçim bürosu açtı. Girne Meydanı'nda yapılan açılışa şiddetli yağmura rağmen binlerce kişi katıldı. Açılışa Şırnak Milletvekiili Faysal Sarıyıldız, HDP Aydın Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları Raif Kanat ve Sevim Devrim ve Germencik Belediye Eşbaşkan adayları Kasım Çalış ve Azize Yakoğlu ile HDP Aydın ve Muğla İl Eşbaşkanları katıldı. Yurttaşların gösterdiği yoğun ilgili nedeniyle miting havasında geçen etkinlikte, bazı yurttaşların sarı, kırmız ve yeşil şal ve yöresel kıyafetleriyle etkinliğe katılması renkli görüntülere sahne oldu.

HDP Germencik Belediye Eşbaşkan adayı Kasım Çalışkan, "Bu yağmur altında seçim büromuzun açılışına katılan değerli halkımıza çok teşekkür ederim. Sizlerlerle hep birlikte egenin şirin ilçesi olan Germencik'i en iyi bir şekilde yöneteceğimizin sözünü veriyoruz. Bütün Germencik halkı ve Aydın bunu iyi bilsin biz halklarla var olacağız. Halklarla, işçilerle, emekçilerle, köylülerle, Alevisiyle, Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi, Romanı hep birlikte el ele verip iktidara geleceğiz" diye kaydetti.

HDP Aydın Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Raif Kanat ise, "Dostlar bu yağmurlu günde burada bulunmanızdan gurur duyduk. Bugün Aydın'da tıpkı Rojava'da olduğu gibi tüm halkı eşitçe, kardeşçe, yan yana görmek, yönetmek bizim işimiz ve biz buna yapacağız. Aydın'da bulvarında yapılan hizmetin aynısını Aydın'daki kenar mahallerlelerde de yapacağız" dedi.

Seçim bürosu açılışının ardından sahneye çağrılan belediye eşbaşkan adayları halkı selamladı. Etkinlik, Seyda Perinçek ve yerel sanatçı Muzaffet Öztürk'ün söylediği Kürtçe ve Türkçe ezgileri eşliğinde çekilen halaylarla son buldu.

09.02.2014