Cezaevinde tutulan Grup Başkanvekilimiz İdris Baluken'in kongremizde okunan mesajı

Üçüncü Büyük Kongremiz demokrasi, barış ve özgürlük adına yürüttüğümüz tarihi mücadelenin yaşandığı bir dönemde gerçekleşmektedir. Bu tarihi kongremizin gerçekleşmemesi için üç yıla yakın bir süredir yürütülen siyasi soykırım operasyonlarının amacı siyasi mücadelemizi tamamen tasfiye etmekti. Bugün gerçekleştireceğimiz kongre siyasi soykırım operasyonlarının sonuca varamadığının kanıtıdır. Aynı şekilde halklarımızın kongremize yönelik taşıdığı coşkunun kendisi siyasi soykırım operasyonlarına en büyük cevaptır.

İçerideki koşullar ne olursa olsun, mücadelemizin zafere ulaşacağı güne kadar kararlı irademizi tereddüt etmeden sürdüreceğimizi tüm halkımızın bilmesini isteriz.

Özgürlük iradesini hapsedebilecek dört duvarı tarih henüz keşfetmemiştir. Bizler de fiziksel esaret altında olabiliriz, ama düşünsel olarak özgürüz ve hiç olmadığı kadar özgürlük iradesini taşımaya devam ediyoruz. Bilinmelidir ki, bu tarihi süreçte aydınlığa çıkacağımız günler de yakındır.

Tüm bu duygu ve düşüncelerimle eski yönetimdeki arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunar, yeni yönetimimize başarılar dilerim.

İdris Baluken
Diyarbakır Milletvekili
Sincan Cezaevi
11 Şubat 2018