Buldan: Diyarbakır'da da Antakya'da da aynı coşku var, AKP'yi gönderiyoruz

Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan seçim çalışmaları kapsamında Hatay’daydı. Erzin ilçesinde düzenlenen iftar programına katılan Buldan, şu ifadeleri kullandı:

Bugün Antakya’da gezdiğimiz her yerden çok büyük bir moral aldık. Bu şunun işaretidir, 24 Haziran’da Antakya’dan sizin temsilcileriniz parlamentoya gidecek.

Diyarbakır'da da Antakya'da da aynı coşku var, AKP'yi gönderiyoruz 

Bugün HDP olarak uzun soluklu bir mücadele veriyoruz. Bu mücadele Türkiye halklarının geleceği açısından önemli bir mücadeledir. AKP 16 yıllık iktidarı boyunca büyük zulümler yaptı. İnsanlar artık AKP’ nin gitmesi için bugün itibari ile kararlaşma içerisinde. Türkiye halkları kararını vermiş. Bugün burada yaşadığım coşkuyu Diyarbakır’da da Hakkari’de de Kars’ta da gördüm. Bu moral elbette 24 Haziran’a yansıyacak. Büyük bir zafer elde edeceğiz. İnanın ki onları göndereceğiz, onlara TAMAM diyeceğiz.

Bu ülkeye dini AKP getirmedi

Onlar şu an tek şey yapıyorlar, HDP’yi ve Demirtaş’ı karalamak. HDP’nin büyüdüğünü gördükçe, bize çamur atmaya çalışıyorlar, iftiralarla, yalanlarla… Onlara sandıklarda dersini vereceğiz.

Partimiz için “terörist, dinsiz” diyorlar. Erdoğan’a sesleniyoruz, biz Allah’a olan inancı sizden öğrenmedik. Bu ülkeye dini AKP getirmedi. Dini istismar etmek sadece AKP’nin işidir. Bu ülkede Müslümanlar var, Ermeniler var, Süryaniler var Aleviler var. Herkesin inancına saygı duyan bir parti var, o parti HDP’dir. Bize terörist diyorlar, bu ülkede barış isteyen tek parti biziz, bu ülkede kardeş kanının akmasına vesile olanlar, esas teröristler sizlersiniz, kendinize bakın geçmişinizle yüzleşin.

Bir terörist varsa AKP hükümetidir

Biz onlara Ankara’yı, Roboski’yi, Reyhanlı’yı hatırlayın. Bundan dolayı bir terörist varsa eli kana bulaşmış birileri varsa, bu sizin hükümetinizdir, sizin partinizdir. Bu ülkeye barışı getirecek tek parti HDP’dir. Adaleti getirecek olan Demirtaş’tır. Bu partiye inananlar, gönül verenlerdir.

Bayramın barışa ve kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyorum.

12 Haziran 2018