Aydeniz: Partimize yönelik operasyonların savcısı Erdoğan’dır

Dün Diyarbakır merkezli 8 ilde parti yöneticilerimiz de dahil olmak üzere yapılan operasyonlara ilişkin milletvekillerimiz ve Diyarbakır kent bileşenleri tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Grup adına açıklama yapan Diyarbakır Milletvekilimiz Salihe Aydeniz, operasyonlara şu sözlerle tepki gösterdi:

Dün Diyarbakır’da 2009 yılından bu yana devam eden siyasi operasyonlardan birine uyandık. Yönetememenin, var olamanın ve belediyeleri kazanamamanın bir gerekçesi olarak hayatımıza girmiş bulunmaktadır. Bugün 10 Ekim Gar Katliamının 3’üncü yıl dönümü. 103 canımızın katledildiği tarihin yıl dönümü. Bu 103 canımızı saygı ile anıyoruz ve katliamı gerçekleştirenleri şiddetle kınıyoruz.

9 Ekim Komplosu siyasi soykırım operasyonları ile sürüyor

9 Ekim uluslar arası komplosunun 20’inci yıl dönümünde, Amed başta olmak üzere birçok kentte yapılan siyasi soykırım operasyonları sonucunda, gazeteciler, yazarlar, siyasetçiler, avukatların içinde bulunduğu 100’ü aşkın kişi gözaltına alınmıştır. Uluslar arası komplo, tecrit katliam ve  gözaltılar ile sürüyor. Sayın Öcalan’a karşı geliştirilen mutlak tecrit, toplumu susturma ve demokrasi talebini boğmak amacıyla devreye sokulmuştur. 2015 tarihinden itibaren yaşanan katliamlar, siyasi soykırım operasyonları ve toplumun bütün muhalif kesimlerine yönelik yapılan saldırılar, tecrit politikasının sonucudur. 10 Ekim 2013 tarihinde Ankara Gar’ında 103 canımız barışa sahip çıktığı için vahşice katledildi.

Korkmuyoruz, sinmiyoruz!

Türkiye halklarının mücadele birliğine, barış taleplerine yönelik bu kanlı gün, takvimimizin kara yaprakları arasında yerini almıştır. Yüzlerce yoldaşımızı yaraladılar. Hepimiz yaralandık. Ama yılmadık, korkmadık, sinmedik. Korkacağımızı, sineceğimizi sananlar yanıldılar. Daha da çoğaldık. Daha da örgütlendik. Ve daha da güçleneceğiz. Bu ülkenin her bir yurttaşı barış ve eşitlik içinde özgürce yaşamayı hak ediyor. Barışı da özgürlüğü de örgütlü mücadelemizi büyüterek, birlikte kazanacağız.

Operasyonların savcısı Erdoğan’dır

5 Haziran 2015 Amed İstasyon meydanındaki patlama, 10 Ekim katliamına giden süreci başlatan zihniyet bugünde barış ve demokrasi mücadelesi yürütenleri operasyonlarla susturmaya çalışmaktadır. Demokratik siyaseti tasfiye etmek için her türlü yola başvuran AKP ve MHP faşizmine karşı asla boyun eğmeyeceğiz. Erdoğan’ın partimizi ve bileşenlerimizi hedef gösteren açıklamalarından sonra siyasi soykırım operasyonlar artırılmıştır. Siyasi soykırım operasyonlarının savcısı Erdoğan’dır. Yerel seçimler yaklaştıkça belediyelerimizi gasp eden kayyumların büyük bir hezimetle gönderileceğini gören AKP-MHP ittifakı her türlü gayri meşru ve hukuksuz yola başvurmaktadır. DTK, HDP, DBP, TJA, TUADFED, DİK, sendikacılar, gazeteciler ve akademisyenlere yönelik gerçekleştirilen faşist siyasi soykırım karşısında diz çökmeyeceğiz ve her zaman halkımızın umudu olmaya devam edeceğiz. 9 Ekim Salı gece yarısı 100’ye yakın ev aynı anda basılarak, 150’ye yakın arkadaşımızı aynı anda gözaltına alınmıştır. Kar maskeli polisler kapıları kırarak evdeki herkes yerlere yatırılarak, çocukların kafasına silah doğrultulmuş ve hakaret edilmiştir. DTK Eş Başkanımız ve Hakkari Milletvekilimiz Leyla Güven cezaevinde olmasına rağmen, kapısı kırılmış evi basılmış evdeki eşyalar alt üst edilerek eve girilmiştir.

Susturamayacaksınız!

Ceberut, faşizan politikalarınızla, haksız hukuksuz gözaltı, tutuklama ve cezaevlerinizle demokratik talepleri olan ve bunlar için mücadele eden bizleri susturamayacaksınız. Bizleri mücadelemizden asla vazgeçiremeyeceksiniz. Halkın iradesini teslim alamayacaksınız. Biz bir gider bin geliriz. Bizi kabul edeceksiniz, bu ülkede demokratik bir devlet ve yönetim anlayışı yerleşinceye kadar, demokratik bir toplumsal yaşam inşa edilinceye kadar, bu haklı mücadelemiz artarak, yükselerek, büyüyerek, güçlenerek devam edecektir. Bundan bizim kuşkumuz yok, sizin de kuşkunuz olmasın.

Faşizm yenilmeye mahkumdur

AKP-MHP faşist ittifakı iyi bilmelidir ki; halkı için mücadeleden sakınmayan ve sakınmayacak milyonlarca insan bulunmaktadır. Bizi cezaevlerine atarak, bize dönük soykırım operasyonları düzenleyerek, bizi haklı ve meşru mücadelemizden asla vazgeçiremeyeceksiniz. Bu haklı mücadele var oldukça faşizmin karanlığı her zaman yenilmeye mahkum olacaktır.

10 Ekim 2018