Açlık grevi eylemlerimiz devam ediyor

Açlık grevi eylemlerimiz devam ediyor

Leyla Güven’in tecridin kaldırılması amacıyla başlattığı açlık grevi eylemi 28’inci gününe girdi. Destek ve dayanışma amacıyla başlayan eylemlere yönelik müdahalelere karşı milletvekillerimizin başlattığı açlık grevleri de sürüyor. 

Diyarbakır, Van, Şırnak, Mardin, Mersin, Batman, Urfa, İstanbul, Muş’ta milletvekillerimizin Pazartesi günü başlattığı açlık grevleri dün Meclis’te Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, Meclis Başkanvekilimiz Mithat Sancar’ın da dahil olduğu 10 milletvekili ile sürdürüldü. Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ve vekillerimiz geceyi Meclis’te  geçirdi. Milletvekillerimiz de eylem yaptıkları yerlerde sabahladı. 

Daha önce açlık grevinin sürdüğü Mersin İl binamızın basılarak eylemcilerin gözaltına alınmasından sonra, bu kez milletvekillerimizin eylem yaptığı merkezler Emniyet tarafından zırhlı araçlar, yüzlerce polisin katılımı ile ablukaya alındı. Bu sabah açlık grevi eylemine destek verdikleri için Diyarbakır’da parti yöneticilerimiz gözaltına alındı. Buna rağmen dün gün boyu halk il binalarımıza gelerek vekillerimize destek verdi. 

Pazartesi başlayan iller ile Meclis’teki açlık grevi eylemleri bugün tamamlanacak. Dün başlayan illerimiz ise 3 günlük eylemi tamamladıktan sonra eyleme son verecek. Partimiz Leyla Güven’e destek ve dayanışma eylemlerini daha sonra duyuracağı farklı yöntemlerle sürdürecek.

5 Aralık 2018