Çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, İzleme Heyeti konusunda AKP ile Cumhurbaşkanı tarafından ayrı ayrı listeler hazırlandığını ve bu konuda anlaşamadıklarını belirterek, "Bir sonraki İmralı ziyaretine İzleme Heyeti de dahil olursa müzakereler başlamış olacak. Müzakereler başlarsa kongrenin (silahsızlanma kongresi) toplanma tarihi de netleşir" diye konuştu. Devamı...

Aday tanıtım toplantımızda konuşan Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ, HDP'nin "Tekçiliğe, diktatoryaya karşı barışın ve kardeşliğin" listesini oluşturduğunu belirterek, "Türkiye halkları ve HDP bir nehirdir, bu nehre hiçbir baraj ve kelepçe engel olamaz" dedi.
Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ, bütün toplumun umudunu bir çocuk gibi büyüttüğünün altını çizerek, "HDP'nin bugün tanıtacağı adaylar bütün Türkiye'nin büyüttüğü umududur" dedi. Devamı...

Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, milletvekili aday tanıtım toplantımızda, iktidarın ortamı gerginleştirdiğine dikkat çekerek, "Bizler savaşa girmiyoruz. Hiç bir parti ve aday bizim düşmanımız değil. Bu oyuna gelmeyeceğiz" diye konuştu. Demirtaş, HDP'nin başarısının da bütün halkların ve Ortadoğu'da ezilen halkların başarısı olacağını söyledi.
"Bizler belki 550 adayla buradayız ama bizi buraya getiren yol zorlu yoldu, emeklerle gözyaşları ile geldik. Devamı...

ODTÜ Mezunları Derneği tarafından düzenlenen panelde konuşan Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, artık AKP'nin gemisinin su almaya başladığını ve geminin batacağının kesinleştiğini söyledi. ODTÜ'lülere seslenen Demirtaş, "ODTÜ'lü devrimcilerin, solcuların en azından kendi payımıza düşen emanetlerini, miraslarını taçlandıracağız" dedi.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, ODTÜ Vişnelik tesislerinde Devamı...