HDK ve DTK ve partimiz temsilcilerinden oluşan bir heyet, Bingöl'e giderek depremden etkilenen bölgede incelemelerde bulundu, yurttaşları ziyaret etti.
Alman Sol Parti, Yeşiller, Hür Demokratlar Partisi (FDP) ve iktidar ortağı Sosyal Demokratlar Partisi (SPD)'den 33 milletvekilinden dayanışma mesajı.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar ve Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcülerimiz Feleknas Uca ve Hişyar Özsoy AB üyesi ülkelerin büyükelçileriyle online bir toplantıda bir araya geldi.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç, Twitter'ın, AKP ile bağlantısı olduğu belirlenen 7340 hesabı kapatmasını Meclis gündemine taşıdı.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, Demokrasi Yürüyüşümüz kapsamında İstanbul’da EMEP'i ziyaret etti.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş, Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek başta Demokrasi Yürüyüşümüz olmak üzere gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Partimizin 15 Haziran'da Hakkari ve Edirne’den eş zamanlı olarak başlattığı “Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü” 3’üncü gününde devam ediyor.
Darbeye Karşı Demokrasi yürüyüşümüz İstanbul'da sürüyor.
Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşümüzün Van'daki bölümünde heyetimiz Van Barosu'nu ziyaret etti.
Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşümüzün Edirne kolunun ilk durağı Edirne Cezaeviydi.
Buldan Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşümüzün Edirne kolunun buluşma noktası Silivri'de konuştu.
Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşümüzün Hakkari kolu yola koyuldu.
Önceki dönem Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş'ın sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklama.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan darbelere ve baskılara karşı başlatmış olduğumuz Demokratik Mücadele Programı kapsamında, HDK'yi ziyaret etti.