Kurban Bayramınızı en içten duygularımızla kutluyoruz

Geride bıraktığımız yıllar toplumun her kesimi için zorlu geçti. Acının, hüznün, yoksulluğun, eşitsizliğin, baskının, rengi, dili, dini olmadığını hep beraber gördük. İktidarın yarattığı hukuksuzluğun, adaletsizliğin, eşitsizliğin ve demokrasi eksikliğinin sınırları olmadığını hep birlikte yaşadık.

Şüphesiz ki, özgür, eşit ve adil bir gelecek inşasına dönük çabalarımız ve mücadelemiz, içinden geçtiğimiz bu zor dönemlerde daha da anlam kazanmaktadır. Savaşa karşı barışın, çatışmaya karşı diyalogun, düşmanlaştırmaya karşı kardeşliğin egemen olduğu bir dünya yaratma iddiamız ve bu uğurda verdiğimiz mücadele insanlık değerlerine ve halklarımızın iradesine sahip çıkmamızın bir gereğidir.

HDP olarak bu yaşadıklarımızın bizleri birbirimizden uzaklaştıran, birbirimize düşmanlaştıran değil; bizleri birbirimize yakınlaştıran, mücadeleyi ortaklaştıran bir yöne evrilmesi için çabaladık ve çabalıyoruz.

Bayramların, eşit ve demokratik bir ortamda birlikte yaşam umuduna bir adım daha yaklaşacağımız, farklılıklarımızı bir zenginlik olarak paylaşacağımız, umudu büyüteceğimiz günler olduğunu biliyor ve kararlı duruşumuzu böyle günlerde pekiştiriyoruz.

Özlemini duyduğumuz barışı, adaleti, özgürlüğü ve eşitliği kazanmamıza, kardeşlik çemberinin inşasına vesile olacağı inancı ve güçlenen umudumuzla başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam aleminin ve coğrafyamızda yaşayan halkların Kurban Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz.

Halklarımızın özlem duyduğu ve hak ettiği barışı, adaleti, demokrasiyi, eşitlik ve özgürlüğü ortak mücadelemizle inşa edeceğimize dair inancımızı dün olduğu gibi bugün de koruyor, Kurban Bayramı’nın bu gelecek inşasına vesile olmasını diliyoruz.

Pervin Buldan – Sezai Temelli
HDP Eş Genel Başkanları
10 Ağustos 2019