Genişletilmiş Kadın Meclisimizin Yüksekdağ'a mektubu

Genişletilmiş Kadın Meclisimizin Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ'ın 4 Temmuz'da görülen duruşmasına ilişkin görüş ve duygularını içeren mektubu:

Sevgili Figen Başkan,

Biz, HDP Parti Meclisindeki, Kadın Meclisindeki ve Kadın Grubundaki tüm kadınlar olarak sizi sevgiyle, saygıyla, coşku, umut ve inançla kucaklıyoruz.

Bilmenizi isteriz ki, duruşmanızdan dört gün sonra yaptığımız toplantıda duruşunuz, gülen gözlerinizle, umudunuzla bizimleydiniz.

O duruşmada siz zulmün gözlerinin içine baktınız, bizler de sizin gözlerinizin ve yüreğinizin içine... Muktedirlerin yüzüne hakikati haykırırken açık, alçakgönüllü, onurlu, şeffaf ve cesurdunuz. Siz sırtınızı kadınların ve halklarımızın özgürlük direnişine yaslayıp duvarları parçalarken, özgürlük sevdamızı dört duvar arasında yargılamaya kalkanlar mahkûm oldu. Halklarımız, kadınlar sizden güç ve moral aldı. Hepimize coşku ve cesaret bulaştırdınız. Sizinle yoldaş olmaktan bir kez daha onur duyduk.

Yalın duruşunuzla harladığınız hakikat ateşi varlık ve mücadele gerekçemizdir.

Size içeride ve dışarıda, hayatın her alanında kendisi olmak için, yaşamak için, özgürlük için direnen tüm kadınların selamını iletmek istiyoruz.

Hep birlikte kazanacağız, mutlaka kazanacağız. Gülen gözlerinizden öper sizi hasretle kucaklarız.

Halkların Demokratik Partisi
Genişletilmiş Kadın Meclisi
14 Temmuz 2017